Noticias:

FESTAS LABORAIS DE CARÁCTER LOCAL 2016.

FESTAS LABORAIS DE CARÁCTER LOCAL 2016.
FESTAS LABORAIS DE CARÁCTER LOCAL 2016.
Volver 09/12/15
FESTAS LABORAIS DE CARÁCTER LOCAL 2016.

RESOLUCIÓN do 26 de novembro de 2015, da Secretaría Xeral de Emprego, pola que se dá publicidade das festas laborais de carácter local para o ano 2016, correspondentes aos concellos das catro provincias da Comunidade Autónoma de Galicia.

Calendario laboral 2016

Provincia: A Coruña.

1. Abegondo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 25 de abril, festa de San Marcos.

2. Ames: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de maio, festa da Ascensión.

3. Aranga: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 3 de maio, festa de Santa Cruz.

4. Ares: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 29 de xuño, festa de San Pedro.

5. Arteixo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de xullo, festas de Santiago Apóstolo.

6. Arzúa: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 15 de xullo, Virxe do Carme.

7. Baña (A): 22 de xaneiro, festa de San Vicente, 9 de setembro, festa da Virxe das Dores.

8. Bergondo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.

9. Betanzos: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.

10. Boimorto: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de setembro, Luns do Rosario.

11. Boiro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 31 de agosto, festa de San Ramón.

12. Boqueixón: 22 de xaneiro, festa de San Vicente, 5 de maio, festa da Ascensión.

13. Brión: 5 de maio, festas da Ascensión, 27 de setembro, festa de Santa Minia.

14. Cabana de Bergantiños: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 1 de agosto, festa de San Fins.

15. Cabanas: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, festa de San Martiño.

16. Camariñas: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa da Virxe do Carme e Santa Mariña.

17. Cambre: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Cambre.

18. Capela (A): 5 de agosto, festa local da Capela, 16 de agosto, festa local da Capela.

19. Carballo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 25 de xuño, festa de San Xoán.

20. Cariño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa de San Bartolomé.

21. Carnota: 9 de febreiro, festa local de Carnota, 31 de outubro, festa local de Carnota.

22. Carral: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa da Virxe do Socorro.

23. Cedeira: 13 de xuño, festa de San Antonio, 26 de xullo, festa de Santa Ana.

24. Cee: 16 de xuño, festa de San Adrián, 16 de agosto, festa de San Roque.

25. Cerceda: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, festa local de Cerceda.

26. Cerdido: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa local de Cerdido.

27. Coirós: 7 de xaneiro, festa de San Xulián, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

28. Corcubión: 25 de abril, festa local de Corcubión, 29 de xuño, festa local de Corcubión.

29. Coristanco: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de San Antonio de Agualada.

30. Coruña (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 7 de outubro, festa de Nosa Sra. do Rosario.

31. Culleredo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de decembro, festa de San Estevo.

32. Curtis: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa de Nosa Sra. dos Remedios.

33. Dodro: 28 de marzo, Luns de Pascua, 29 de agosto, Luns dos Aflixidos.

34. Dumbría: 8 de setembro, Virxe das Neves, 29 de novembro, festa de San Sadurniño.

35. Fene: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 6 de agosto, festa de San Salvador.

36. Ferrol: 7 de xaneiro, festa de San Xiao, 28 de marzo, Nosa Sra. de Chamorro.

37. Fisterra: 28 de marzo, Luns de Pascua, 8 de setembro, festa local de Fisterra.

38. Frades: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de setembro, festa de San Miguel.

39. Irixoa: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 10 de agosto, San Lourenzo.

40. Laracha (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, Virxe dos Miragres de Caión.

41. Laxe: 16 de agosto, festa de San Roque, 17 de agosto, festa da Virxe do Carme.

42. Lousame: 25 de abril, festa de San Marcos, 30 de setembro, festa de San Roquiño.

43. Malpica de Bergantiños: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 19 de agosto, festa do Mar.

44. Mañón: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de decembro, festa do Marisco.

45. Mazaricos: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 23 de xuño, festa local de Mazaricos.

46. Melide: 28 de marzo, Luns de Pascua, 29 de xuño, festa de San Pedro.

47. Mesía: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de Santo Antón.

48. Miño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de xuño, festa de San Pedro.

49. Moeche: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de abril, véspera de San Xurxo.

50. Monfero: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

51. Mugardos: 7 de xaneiro, festa de San Xiao, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

52. Muros: 29 de xuño, festa de San Pedro, 16 de xullo, Virxe do Carme.

53. Muxía: 28 de marzo, Luns de Pascua, 12 de setembro, Luns da Barca.

54. Narón: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 23 de novembro, día de Narón.

55. Neda: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 8 de setembro, festa de Santa María de Neda.

56. Negreira: 8 de xullo, festa de San Cristovo, 19 de setembro, festa de Santa Margarita.

57. Noia: 26 de abril, festa de San Marcos, 24 de agosto, día de San Bartolomeu.

58. Oleiros: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 28 de marzo, Luns de Pascua.

59. Ordes: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Ordes.

60. Oroso: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de setembro, festa de Santa Eufemia.

61. Ortigueira: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de xullo, festa de Santa Marta.

62. Outes: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 29 de setembro, festa de San Miguel.

63. Oza-Cesuras: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, festa local de Oza-Cesuras.

64. Paderne: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Paderne.

65. Padrón: 28 de marzo, Luns de Pascua, 6 de maio, San Xoán de Raio.

66. Pino (O): 29 de xuño, festa de San Pedro, 22 de xullo, festa da Magdalena.

67. Pobra do Caramiñal (A): 22 de agosto, Luns do Carme dos Pincheiros, 19 de setembro, Luns do Nazareno.

68. Ponteceso: 12 de setembro, festa local de Ponteceso, 13 de setembro, festa local de Ponteceso.

69. Pontedeume: 8 de setembro, festa local de Pontedeume, 29 de setembro, festa local de Pontedeume.

70. Pontes de García Rodríguez (As): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa do Carme.

71. Porto do Son: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de setembro, festa de Nosa Sra. de Loreto.

72. Rianxo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de setembro, Venres de Guadalupe.

73. Ribeira: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 12 de setembro, festa de Santa Uxía de Ribeira.

74. Rois: 28 de marzo, Luns de Pascua, 16 de maio, festa local de Rois.

75. Sada: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.

76. San Sadurniño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de xullo, festa de Santa Sabela.

77. Santa Comba: 29 de xuño, festa de San Pedro, 30 de xuño, festa de San Antonio.

78. Santiago de Compostela: 5 de maio, festa da Ascensión, 16 de agosto, festa de San Roque.

79. Santiso: 13 de xuño, festa de San Antonio, 14 de setembro, festa de Santa Cruz.

80. Sobrado: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de xuño, festa de San Pedro.

81. Somozas (As): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de xullo, festa local das Somozas.

82. Teo: 5 de maio, festa da Ascensión, 11 de novembro, festa de San Martiño.

83. Toques: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 2 de setembro, festa de San Antolín.

84. Tordoia: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, festa de San Isidro.

85. Touro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 28 de marzo, Luns de Pascua.

86. Trazo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 21 de setembro, festa de San Mateo.

87. Val do Dubra: 5 de maio, festa da Ascensión, 5 de agosto, festa do Emigrante.

88. Valdoviño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 17 de agosto, festa de San Mamede.

89. Vedra: 5 de maio, día da Ascensión, 19 de setembro, festa do Patio.

90. Vilarmaior: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

91. Vilasantar: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 31 de outubro, véspera de Todos os Santos.

92. Vimianzo: 22 de xaneiro, festa de San Vicenzo, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

93. Zas: 26 de xullo, festa local de Zas, 2 de setembro, festa local de Zas.

ANEXO II

Calendario laboral 2016

Provincia: Lugo.

1. Abadín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 12 de setembro, Santa María festas locais.

2. Alfoz: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 1 de agosto, despois da festa de San Cristovo.

3. Antas de Ulla: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa local.

4. Baleira: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 12 de agosto, San Cristovo.

5. Baralla: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de agosto, festa local.

6. Barreiros: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 24 de agosto, San Bartolo.

7. Becerreá: 2 de febreiro, festividade das Candelas, 14 de setembro, Santo Ecce Homo.

8. Begonte: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, festa local.

9. Bóveda: 1 de setembro, festividade de San Xil, 15 de setembro, Divino Ecce-Homo.

10. Burela: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 6 de xuño, luns das festas patronais.

11. Carballedo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de xuño, Luns de San Antonio.

12. Castro de Rei: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de agosto, festa en honra a San Roque e Doce Nome de María en Castro de Ribeiras de Lea.

13. Castroverde: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de xullo, Santiago Apóstolo.

14. Cervantes: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 20 de maio, Virxe dos Remedios.

15. Cervo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

16. Chantada: 30 de agosto, festa da Empanada, 18 de outubro, San Lucas.

17. Corgo (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.

18. Cospeito: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de setembro, Nosa Señora Virxe do Monte.

19. Folgoso do Courel: 19 de agosto, festas patronais, 5 de decembro, ponte da Constitución.

20. Fonsagrada (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 12 de setembro, festas patronais.

21. Foz: 16 de xullo, festividade Virxe do Carmen, 10 de agosto, festividade de San Lourenzo.

22. Friol: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de xullo, Luns de Santa Isabel.

23. Guitiriz: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, ponte das Letras Galegas.

24. Guntín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de xullo, luns das festas patronais.

25. Incio (O): 9 de maio, Santa Cruz, 16 de maio, Santo Eufrasio.

26. Láncara: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de agosto, Luns de San Roque.

27. Lourenzá: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de agosto, Luns do Conde Santo.

28. Lugo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.

29. Meira: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

30. Mondoñedo: 12 de setembro, Os Remedios, 18 de outubro, As San Lucas.

31. Monforte de Lemos: 29 de marzo, Martes de Pascua, 13 de xuño, San Antón.

32. Monterroso: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.

33. Muras: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 27 de xuño, San Pedro.

34. Navia de Suarna: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 19 de setembro, festividade da Virxe das Dores.

35. Negueira de Muñiz: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, festas patronais.

36. Nogais (As): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa do Emigrante.

37. Ourol: 13 de maio, Nosa Señora de Fátima, 16 de agosto, San Roque.

38. Outeiro de Rei: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de xullo, Luns de Santa Isabel.

39. Palas de Rei: 28 de xaneiro, San Tirso, 14 de setembro, Ecce Homo.

40. Pantón: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de agosto, festas patronais.

41. Paradela: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.

42. Páramo (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 10 de xuño, Feira da Primavera.

43. Pastoriza (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 18 de outubro, San Lucas.

44. Pedrafita do Cebreiro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de setembro, Santa María a Real do Cebreiro.

45. Pobra de Brollón (A): 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 30 de maio, luns seguinte ao Corpus.

46. Pol: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa do Emigrante.

47. Pontenova (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 3 de outubro, luns das feiras da Pontenova.

48. Portomarín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de setembro, luns das festas do Santísimo Cristo das Victorias.

49. Quiroga: 28 de marzo, Luns de Pascua, 11 de novembro, San Martiño.

50. Rábade: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de agosto, Nosa Señora da Asunción.

51. Ribadeo: 16 de agosto, San Roque, co-patrón de Ribadeo, 8 de setembro, Santa María do Campo, patrona de Ribadeo.

52. Ribas de Sil: 16 de agosto, San Roque, 31 de outubro, San Clodio.

53. Ribeira de Piquín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de abril, anticipo festa de San Xurxo.

54. Riotorto: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 29 de xuño, San Pedro.

55. Samos: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de xullo, Luns de San Benito.

56. Sarria: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

57. Saviñao (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de agosto, festas locais de Escairón.

58. Sober: 8 de setembro, Romaría da Virxe de Cadeiras, 19 de setembro, festa da Virxe do Carme de Sober.

59. Taboada: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro, As Fachas.

60. Trabada: 25 de abril, San Marcos, 16 de agosto, San Roque.

61. Triacastela: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 17 de agosto, San Mamede.

62. Valadouro (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de setembro, Santa María.

63. Vicedo (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de agosto, Santo Estevo.

64. Vilalba: 31 de agosto, San Ramón, 1 de setembro, Santa María.

65. Viveiro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

66. Xermade: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns de Santa María.

67. Xove: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de agosto, festa patronal.

ANEXO III

Calendario laboral 2016

Provincia: Ourense.

1. Allariz: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 27 de maio, Venres do Boi.

2. Amoeiro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

3. Arnoia (A): 15 de xaneiro, San Amaro, 5 de agosto, festa do Pemento.

4. Avión: 8 de agosto, Luns de San Roque, 11 de novembro, San Martiño.

5. Baltar: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de maio.

6. Bande: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de agosto, San Roque.

7. Baños de Molgas: 8 de setembro, 11 de novembro, San Martiño.

8. Barbadás: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

9. Barco de Valdeorras (O): 23 de maio, día seguinte a Santa Rita, 14 de setembro, festas do Cristo.

10. Beade: 3 de febreiro, San Blas, 16 de agosto, San Roque.

11. Beariz: 13 de xuño, San Antonio, 16 de agosto, San Roque.

12. Blancos (Os): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 15 de setembro.

13. Boborás: 13 de xuño, San Antonio, 19 de setembro, A Saleta.

14. Bola (A): 9 de febreiro, Santa Apolonia en Podentes, 3 de maio, Santa Cruz en Veiga.

15. Bolo (O): 16 de agosto, 13 de decembro.

16. Calvos de Randín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de agosto.

17. Carballeda de Avia: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de maio, Luns de Lodairo.

18. Carballeda de Valdeorras: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de abril, Nosa Señora da Encarnación.

19. Carballiño (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 19 de setembro, festas patronais San Cibrao.

20. Cartelle: 21 de marzo, San Benito, 22 de agosto, Virxe do Mundil.

21. Castrelo de Miño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de agosto, Virxe das Neves.

22. Castrelo do Val: 5 de febreiro, Venres de Entroido, 10 de febreiro, Mércores de Cinza.

23. Castro Caldelas: 20 de xaneiro, San Sebastián, 8 de setembro, Nosa Señora dos Remedios.

24. Celanova: 1 de marzo, San Rosendo, 16 de agosto, San Roque.

25. Cenlle: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

26. Chandrexa de Queixa: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de xullo, Romaría de Chandrexa de Queixa.

27. Coles: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

28. Cortegada: 11 de xullo, San Bieito, 26 de xullo, Santa Ana.

29. Cualedro: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 13 de xuño, San Antonio.

30. Entrimo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 2 de agosto.

31. Esgos: 2 de febreiro, 11 de novembro.

32. Gomesende: 16 de agosto, 5 de decembro.

33. Gudiña (A): 25 de febreiro, Beato Sebastián de Aparicio; 24 de agosto, San Bartolomeu.

34. Irixo (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 13 de maio, Virxe de Fátima.

35. Larouco: 8 de setembro, Santa María dos Remedios, 13 de decembro, Santa Lucía.

36. Laza: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 3 de maio, Santa Cruz.

37. Leiro: 3 de maio, Santa Cruz, 29 de xuño, San Pedro.

38. Lobeira: 22 de xaneiro, San Vicente, 8 de setembro, Viso Pequeno.

39. Lobios: 3 de febreiro, San Blas, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

40. Maceda: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 9 de agosto, festas patronais de Maceda.

41. Manzaneda: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de agosto, As Neves.

42. Maside: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro.

43. Melón: 3 de maio, Santa Cruz, 13 de xuño, San Antonio.

44. Merca (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 23 de maio, Espírito Santo.

45. Mezquita (A): 5 de agosto, Virxe das Neves, 11 de novembro, San Martiño.

46. Montederramo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

47. Monterrei: 26 de xullo, 16 de agosto.

48. Muíños: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

49. Nogueira de Ramuín: 16 de agosto, San Roque, 11 de novembro, San Martiño.

50. Oímbra: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 26 de xullo, Santa Ana.

51. Ourense: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

52. Paderne de Allariz: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

53. Padrenda: 15 de xaneiro, San Amaro, 16 de setembro, San Cibrao.

54. Parada de Sil: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 31 de agosto, San Ramón.

55. Pereiro de Aguiar (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

56. Peroxa (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

57. Petín: 18 de xaneiro, San Antonio, 26 de xullo, Santa Ana.

58. Piñor: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

59. Pobra de Trives (A): 24 de agosto, San Bartolomé, 14 de setembro, O Cristo.

60. Pontedeva: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 22 de xullo, A Madalena.

61. Porqueira: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

62. Punxín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de abril, Luns San Wintila.

63. Quintela de Leirado: 8 de setembro, Virxe dos Remedios, 11 de novembro, festa do Magosto.

64. Rairiz de Veiga: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de setembro (luns posterior á festa da Saínza).

65. Ramirás: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

66. Ribadavia: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro.

67. Riós: 16 de agosto, San Roque, 15 de setembro, Virxe das Dores.

68. Rúa (A): 8 de agosto, festa da Rúa, 22 de agosto, San Roque.

69. Rubiá: 5 de maio, A Ascensión, 24 de agosto, San Bartolomeu.

70. San Amaro: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 15 de xullo, San Amaro.

71. San Cibrao das Viñas: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

72. San Cristovo de Cea: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 26 de setembro, festas da Saleta.

73. San Xoán de Río: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa de verán.

74. Sandiás: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 28 de marzo, Luns de Pascua.

75. Sarreaus: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 12 de setembro, festas patronais.

76. Taboadela: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

77. Teixeira, A: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 25 de novembro, Santa Catalina.

78. Toén: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

79. Trasmiras: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 28 de marzo, Luns de Pascua.

80. Veiga (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 8 de setembro.

81. Verea: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

82. Verín: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 8 de setembro, Os Remedios.

83. Viana do Bolo: 10 de febreiro, 16 de agosto.

84. Vilamarín: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

85. Vilamartín de Valdeorras: 22 de abril, San Xurxo, 22 de xullo, Santa María Madalena.

86. Vilar de Barrio: 13 de xuño, 1 de agosto.

87. Vilar de Santos: 28 de marzo, Luns de Pascua, 5 de agosto, Virxe das Neves.

88. Vilardevós: 5 de febreiro, 16 de agosto.

89. Vilariño de Conso: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

90. Xinzo de Limia: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 18 de xullo, Santa Mariña.

91. Xunqueira de Ambía: 29 de abril, San Pedro, 16 de agosto, San Roque.

92. Xunqueira de Espadanedo: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 4 de xullo, Santa Isabel.

ANEXO IV

Calendario laboral 2016

Provincia: Pontevedra.

1. Agolada: 29 de xuño, 30 de xuño.

2. Arbo: 11 de xullo, San Bieito, 16 de agosto, San Roque.

3. Baiona: 4 de xullo, Virxe da Cela, 26 de setembro, San Cosme e San Damián.

4. Barro: 17 de xuño, festa do Viño, 30 de setembro, Romaría de San Breixo.

5. Bueu: 16 de xullo, Virxe do Carme, 11 de novembro, San Martiño.

6. Caldas de Reis: 12 de febreiro, Venres do Entroido, 16 de agosto, San Roque.

7. Cambados: 11 de xullo, San Bieito, 18 de xullo, Santa Mariña.

8. Campo Lameiro: 13 de xuño, Santo Antón, 30 de setembro, festas patronais San Miguel.

9. Cangas: 18 de marzo, Venres das Dores, 29 de agosto, Luns do Cristo.

10. Cañiza (A): 16 de maio, Romaría das Pascuillas da Virxe da Franqueira, 8 de setembro, Romaría de setembro da Virxe da Franqueira.

11. Catoira: 4 de xullo, San Pedro da parroquia de Dimo, 11 de xullo, Santo Antón de Padua e Neno Xesús.

12. Cerdedo: 13 de xuño, festividade de Santo Antón, 1 de agosto, festividade do Ecce-Homo.

13. Cotobade: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 22 de agosto, San Roque.

14. Covelo: 16 de maio, festa das Pascuillas, 8 de setembro, romaría da Franqueira.

15. Crecente: 13 de maio, Virxe de Fátima, 18 de xullo, Santa Mariña.

16. Cuntis: 11 de xullo, San Bieito, 18 de agosto, Santo Antón.

17. Dozón: 18 de xullo, 5 de setembro.

18. Estrada (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 27 de xuño, festas patronais de San Paio.

19. Forcarei: 29 de agosto, Luns das Dores, 11 de novembro, San Martiño.

20. Fornelos de Montes: 28 de marzo, Luns de Pascua, 12 de agosto, festas de San Lourenzo.

21. Gondomar: 11 de xullo, San Bieito, 16 de agosto, San Roque.

22. Grove (O): 10 de febreiro, 11 de novembro.

23. Guarda (A): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 23 de setembro, Santa Tegra.

24. Illa de Arousa: 7 de xaneiro, San Xulián, 9 de febreiro, Martes de Entroido.

25. Lalín: 26 e 27 de setembro, festas patronais.

26. Lama (A): 27 de xullo, San Xoaquín e Santa Ana, 5 de agosto, Nosa Señora das Ermidas.

27. Marín: 16 de xullo, festa do Carme, 8 de setembro, festa da Virxe do Porto.

28. Meaño: 11 de xullo, San Bieito, 13 de decembro, Santa Lucía.

29. Meis: 28 de marzo, Luns de Pascua (Nosa Señora das Cabezas), 11 de xullo, San Bieito.

30. Moaña: 16 de xullo, Nosa Señora do Carme, 11 de novembro, San Martiño.

31. Mondariz: 16 de maio, Virxe da Franqueira, 16 de agosto, San Roque.

32. Mondariz Balneario: 11 de febreiro, Nosa Señora de Lourdes, 16 de maio, peregrinación ao Santuario da Franqueira.

33. Moraña: 19 de xullo, Santa Xusta, 13 de decembro, Santa Lucía.

34. Mos: 13 de xuño, festa da Rosa, 8 de agosto, San Mamede.

35. Neves (As): 29 de xullo, Santa Marta, 5 de agosto, Nosa Señora das Neves.

36. Nigrán: 29 de xuño, San Pedro, 1 de agosto, San Fiz.

37. Oia: 16 de maio, Virxe do Mar patrona de Oia, 29 de setembro, San Miguel.

38. Pazos de Borbén: 15 de xaneiro, San Amaro, 28 de marzo, Luns de Pascua.

39. Poio: 17 de agosto, día da Galiza Mártir, 24 de setembro, día da Mercé.

40. Ponteareas: 30 de maio, luns seguinte ao Corpus Cristi, 29 de setembro, San Miguel Arcanxo.

41. Ponte Caldelas: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 31 de agosto, festa das Dores.

42. Pontecesures: 7 de xaneiro, festa de San Xulián, 4 de xullo, festa do Carme.

43. Pontevedra: 10 de febreiro, Mércores de Cinza, 11 de xullo, San Bieito.

44. Porriño (O): 11 de xullo, San Bieito, 26 de setembro, Santísimo Cristo da Agonía.

45. Portas: 28 de marzo, Luns de Pascua, 11 de xullo, San Bieito.

46. Redondela: 4 de abril, Luns do Cristo, 26 de maio, Xoves da Coca.

47. Ribadumia: 28 de marzo, Luns de Pascua, 3 de xuño, festa do Viño Tinto.

48. Rodeiro: 13 de xuño, Santo Antonio, 8 de setembro, Nosa Señora do Faro.

49. Rosal (O): 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

50. Salceda de Caselas: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 18 de xullo, Luns do Cristo.

51. Salvaterra de Miño: 13 de xuño, Santísimo Cristo da Victoria, 10 de agosto, San Lourenzo.

52. Sanxenxo: 28 de marzo, Romaría do Con, 25 de agosto, San Xenxo.

53. Silleda: 22 de agosto, festa da Empanada de Bandeira (luns posterior), 19 de setembro, festa da Saleta.

54. Soutomaior: 28 de marzo, Luns de Pascua, 6 de agosto, San Salvador.

55. Tomiño: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 12 de setembro, Luns do Alivio.

56. Tui: 8 de febreiro, Luns de Entroido, 4 de abril, Luns de San Telmo.

57. Valga: 28 de marzo, 26 de xullo.

58. Vigo: 28 de marzo, Reconquista de Vigo, 16 de agosto, San Roque.

59. Vilaboa: 9 de febreiro, Martes de Entroido, 11 de novembro, San Martiño.

60. Vila de Cruces: 8 e 9 de agosto, festas patronais da Nosa Sra. da Piedade.

61. Vilagarcía de Arousa: 23 de maio, día seguinte á festividade de Santa Rita, 16 de agosto, San Roque.

62. Vilanova de Arousa: 15 de xaneiro, San Mauro, 16 de setembro, San Cibrán.

MF Asesores Consulting Integral Villagarcía S.L.
C/ La Baldosa nº 13 - Entreplanta
36600 Vilagarcia de Arousa - Tel.: 986 503 898 - M.: 604 072 808 - Fax: 986 502 266
Nuestra asesoría de empresas en Vilagarcia de Arousa, Pontevedra y Galicia esta especializada en el asesoramiento fiscal, contable, laboral, jurídico, gestoría, gestión de subvenciones y correduría de seguros con un compromiso firme hacia nuestreos clientes. La calidad de nuestros servicios como asesoría de empresas en Vilagarcía, Pontevedra, Galicia comtempla un asesoramiento personalizado e individual a cada uno de sus clientes y ayudarle a alcanzar sus objetivos en el tiempo más corto posible.
Programa EMPREGA MULLER
Operación cofinanciada pola Unión Europea
PO Fondo Social Europeo Galicia 2014-2020

Obter formación e un emprego de calidade
O FSE Inviste no teu futuro
Galicia - Unión Europea - Xunta de Galicia